Minden, amit az esküvői meghívókról TUDNOD KELL
Az esküvői meghívó nem csupán egy egyszerű értesítés a nagy napotokról – sokkal több annál: egy előzetes ízelítő, egy ígéret, egy kis betekintés az esküvőtök világába. De hogyan legyen tökéletes az esküvői meghívótok és hogyan szóljon valóban Rólatok?
Ezekre a kérdésekre adok választ az alábbi bejegyzésben.
Mikor küldjük ki az esküvő meghívókat?
Az időzítés kulcsfontosságú. Hagyományosan az esküvői meghívókat legkésőbb 6-8 héttel az esemény előtt szokás kiküldeni. Ez elegendő időt biztosít a vendégeknek arra, hogy tervezzenek vele és visszajelezzenek Nektek. Azonban, ha sok vendéget vártok távoli helyekről, vagy az esküvő időpontja nagyobb ünnepek vagy nyaralós időszakok környékére esik, érdemes akár 3-6 hónappal az esküvő előtt postára adni a meghívókat, hogy mindenki kényelmesen felkészülhessen és bebiztosítsa a szabadidejét, szabadságát a nagy napotokra.
Kit hívjunk meg az esküvőre?
Ez a nap csakis Rólatok szól. Tehát a meghívottak listáját is ti állítjátok össze. Gondoljátok végig, kik azok, akikkel szeretnétek megosztani ezt a különleges napot. Legyen szó családról, régi barátokról vagy aktuális kollégákról, a lényeg, hogy jól érezzétek magatokat a társaságukban. Fontos szempont az esküvőre szánt anyagi keret is.
Mit tartalmazzon az esküvői meghívó?
Az esküvői meghívó az első hivatalos kommunikáció a vendégek felé az esküvővel kapcsolatban, így fontos, hogy minden szükséges információt tartalmazzon.
- Alapvető információk: Természetesen az alapokat nem hagyhatjuk ki: a jegyespár neve, az esküvő dátuma, helyszíne és időpontja mindenképpen szerepeljen a meghívón.
- Extra információkat is feltüntethettek:
- Idézetek: Egy személyre szabott idézet vagy versszak hozzáadhat egy kis romantikát és egyediséget a meghívóhoz.
- A nagy nap programja: Egy rövid felsorolás a nap menetéről segíthet a vendégeknek felkészülni és tudni, mire számíthatnak. Itt használhattok kis ikonokat, így még egyedibb, különlegesebb lehet a meghívó design.
- Szállásajánlatok: Ha távoli helyszínen tartjátok az esküvőt, érdemes szállásajánlatokat is mellékelni a vendégek számára.
- Visszajelzés módja: Fontos, hogy a vendégek tudják, hogyan jelezhetik részvételi szándékukat. Ez lehet egy külön kártya, amit a meghívóhoz mellékeltek, egy telefonszám vagy e-mail cím, de akár egy online űrlap linkje is.
- Nászajándék információ: Sok pár dönt úgy, hogy inkább pénzbeli ajándékot kérnek, hogy aztán az így kapott összeget közös életük elindítására fordítsák vagy egy közös élményt, utazást finanszírozzanak belőle. Ezt udvariasan és kreatívan is meg lehet fogalmazni a meghívóban, például: „Ha szeretnél nekünk ajándékot adni, egy kis hozzájárulást az esküvői malacperselyünkbe nagyon megköszönünk.”
- Egyéb tudnivalók, amelyeket belefogalmazhattok a meghívóba:
- Dress code: Ha van elképzelésetek, esetleg elvárásotok a vendégek öltözékéről, stílusáról, azt is érdemes lehet jelezni a meghívóban.
- Gyerekek: Ha a gyerekek nem részesei az ünnepségnek, vagy külön programot szerveztek nekik, ezt is érdemes jelezni.
Milyen legyen a meghívó Stílusa és hangvétele?
Az esküvői meghívó stílusa és hangvétele tükrözze az esküvőtök hangulatát és a ti személyiségeteket. Legyen az romantikus, bohém, hivatalos vagy laza, a lényeg, hogy összhangban legyen az egész esküvői koncepcióval.
Melyek a legelterjedtebb esküvői meghívó Formátumok?
A meghívók formátuma igen változatos lehet, és a technológia fejlődésével egyre több lehetőség áll rendelkezésre a párok számára.
- Egylapos vs. kétoldalas: Az egylapos meghívók letisztultak és egyszerűek, főleg az alap információkat szoktuk rajtuk szerepeltetni, míg a kétoldalas változatok akár több információt és részletet tartalmaznak.
- Esküvői meghívó szett: Több kisebb kártya egy csomagban, melyek különböző információkat közvetítenek.
- Hajtott esküvői meghívók: ezek is több oldalas változatok, amelyen az extra információk is elférnek, választhattok képeslap formátumú, ablakos, vagy harmonika formára hajtott meghívókat is, itt a szettekhez hasonlóan bőven van hely akár a piktogramos programpontoknak, akár például a visszajelzés kérésének is
- Digitális, online esküvői meghívók és esküvői weboldalak:
- Digitális meghívók: Az online meghívó tulajdonképpen mini esküvői honlapnak is tekinthető, úgy néz ki, mint a nyomtatott meghívó, csak online formátumban, webes felületen lehet megtekinteni, végiglapozgatni. Nagy ellőnye, hogy környezetbarát és költséghatékony. Egyre több pár választja ezt a formátumot, különösen, ha a vendégek szerteszét élnek a nagyvilágban. A digitális meghívókat főleg e-mailben vagy a közösségi médiában lehet megosztani.
- Esküvői weboldal: Ez már egy, a digitális meghívónál összetettebb komplett weboldal, ahol a vendégek megtalálják az összes szükséges információt az esküvővel kapcsolatban. Az esküvői weboldalak lehetőséget kínálnak a történetetek bemutatására, a program ismertetésére, szállásajánlatok megosztására, online visszajelzés kérésére és még sok másra. Ráadásul akár az esküvő után is jó szolgáltatot tehet a fotók, videók megosztására a násznéppel. Egy jól megtervezett esküvői weboldal nem csak informatív, hanem esztétikailag is vonzó, és tükrözi az esküvő stílusát és hangulatát.
Visszajelzések kérése
Ahhoz, hogy a vendéglátást tervezni tudd, fontos, hogy a vendégek időben jelezzék, hogy részt vesznek-e az esküvőn, hány fővel érkeznek, illetve van-e bármilyen speciális étrendi vagy más igényük. Ezt a visszajelzést kérhetitek egy külön kártyán, telefonon, e-mailben vagy akár egy online űrlapon keresztül is. Ennek tényét is érdemes lehet feltüntetni az esküvői meghívón.
Az esküvői meghívó sokkal több, mint egy egyszerű értesítés. Egy gondosan megtervezett és elkészített meghívó nem csak informál, hanem emlékezetessé is teszi a nagy napot a vendégek számára és egy örök emléknek is megmarad. Legyen a Ti esküvői meghívótok is egyedi és különleges!
Tetszett a poszt? Oszd meg Pinteresten: